Projekta nosaukums: Nanostrukturēto termoelektrisku materiālu izstrāde un to pielietojums siltumizolācijas paneļos ēku energoefektivitātes palielināšanai. Periods: 01.06.2023. – 31.08.2023.
September 1, 2023 at 1:29 pm,
No comments
LU. Tiek veikti eksperimenti optimālās kontaktu konfigurācijas noteikšanai. Noskaidrots, ka celtniecības akmens vati ir iespējams izmantot kā pamatni Cu 2 O un ZnO nanostrukturēto termoelektrisko tīklojumu izveidei. Divkomponenšu Cu 2 O-ZnO termoelektriskā ģeneratora modeļa raksturošana parādīja, ka ir nepieciešams uzlabot elektrisko kontaktu kvalitāti Uzsākta zinātniskā raksta ar darba nosaukumu "Direct deposition of Cu 2 O/ZnO nanostructures on rock wool scaffold for thermoelectrical applications" manuskripta sagatavošana. Turpinās eksperimenti optimālās CNT koncentrācijas noteikšanai Cu 2 O-CNT un ZnO-CNT tīklojumos, lai palielinātu tīklojumu elektrisko vadāmību neietekmējot to Zēbeka koeficientu.
SIA 3D Strong. Turpinās CNT sintēze un CNT-Cu un CNT-Zn daudzslāņu pamatņu sagatavošana projekta vajadzībām. Veikti iekapsulēto Cu 2 O-CNT un ZnO-CNT tīklojumu daudzkārtējās locīšanas eksperimenti to izturības noteikšanai. Notiek eksperimentālo datu apstrāde.
Zināšanu izplatīšanas un popularizācijas pasākumi:
Projekta rezultāti prezentēti starptautiskā zinātniskā konferencē “Materials Today Conference 2023”, kura notika Singapūrā 02.-05.08.2023.:
J. Andzane, R. Sondors, D. Gavars, D. Erts “Cu 2 O nanowire networks with high Seebeck coefficient for flexible thermoelectrics: synthesis and properties”, stenda referāts.
Projekts
tiek līdzfinansēts no REACT-EU finansējuma pandēmijas krīzes seku mazināšanai